انتخاب زیورآلات مردانه می‌تواند کاری سخت و خسته‌کننده باشد. یک خط خیلی خیلی باریک، خوش‌پوشی و داشتن استایلی متفاوت را از زرق و برق زیاد و خنده‌دار شدن جدا می‌کند. یک حلقه خوب می‌تواند کاری کند که شما شبیه به پدرخوانده به نظر برسید و یک انتخاب عجیب، دست‌های شما را شبیه دست‌های یک ستاره راک در شب کنسرتش می‌کند. درست مثل هر قطعه دیگری از لباس، زیورآلات مردانه هم وقتی خوب به نظر می‌رسند که هوشمندانه انتخاب شوند. 

وقتی از اکسسوری مردانه حرف می‌زنیم منظورمان چیزهایی مثل ساعت، دستبند، انگشتر و حلقه، سنجاق کراوات، زنجیر و گردنبند، دستمال گردن و حتی گوشواره است. آیا باید همه این موارد را همزمان بپوشیم؟ احتمالا این ایده بدی است، حداقل وقتی تازه شروع به پوشیدن زیورآلات کرده باشیم. اما با صرف مقدار مناسبی از زمان (و البته بالا بردن اعتماد به نفس) می‌توانید هر چیزی را هر طوری که بخواهید بپوشید. این راهنما را برای این نوشتیم که کار انتخاب زیورآلات برایتان آسان‌تر از همیشه شود.

ساعت، اکسسوری ضروری آقایان

هم زنان و هم مردان، هرچقدر هم به ساده‌پوشی اعتقاد داشته باشند کمتر پیش می‌آید ساعت به دستشان نکنند. ساعت، کاربردی‌ترین اکسسوری بیشتر ماست و البته به دلیل همین کاربرد زیادش، بهترین نقطه برای شروع یادگیری درمورد زیورآلات مردانه. 

ساعت یک جورهایی یک نماد است از سلیقه و علاقه‌های ما. ساعت مناسب و زیبا شخصیت ما را متمایز می‌کند. اما آیا باید برای خوب به نظر رسیدن همیشه ساعت‌های گران‌قیمت بخریم؟ مشخصا نه. کافی است ساعتی انتخاب کنید که درست اندازه مچتان باشد (نه خیلی تنگ و نه خیلی گشاد). همین موضوع، خیلی ساده مچ دست شما را منظم و زیبا نشان می‌دهد. ساعت‌هایی که بند چرمی دارند هم برای رویدادهای کژوال مثل روزهای کاری و دورهمی‌های کافه‌ای خوب هستند و هم برای مناسبت‌های رسمی. ساعت‌های فلزی (مثلا استیل یا حتی طلا) برای مناسبت‌های کاملا رسمی مناسب هستند.

دستبند، یک اکسسوری نسبتا جدید

اگر نگاهی به تاریخ زیورآلات مردانه بیاندازیم، دستبندها را در دوران باستان و به عنوان نمادی از جنگجویی و شجاعت پیدا می‌کنیم. اجداد ما دستبندهای چرمی، استخوانی و حتی فلزی دور دستشان می‌انداختند و به جنگ می‌رفتند اما در قرن اخیر، دستبند به اندازه ساعت و حلقه پرطرفدار نبود چون خیلی از آقایان هنوز فکر می‌کنند این اکسسوری زنانه است. 

دستبندهای مینیمال و ساده برای آقایانی که می‌خواهند همیشه رسمی به نظر برند مناسب است. صد البته اگر از اقایانی هستید که دستبند دوست دارند، باید به ساعتتان هم توجه کنید. دست‌های شما یک جفت هستند که با هماهنگی کار می‌کنند، بنابراین اکسسوری‌های آن‌ها هم باید هماهنگ باشند. دستبندهای چوبی یا چرمی معمولا با لباس‌های کژوال یا پیراهن‌های مردانه کلاسیک ست می‌شوند. اگر می‌خواهید چند دستبند چرمی را با هم به دست داشته باشید بهتر است از طیف رنگ‌های نزدیک به هم انتخاب کنید. دستبندهای فلزی متعلق به رویداد‌های رسمی هستند که بهتر است تعدادشان را کم نگه دارید (ترجیحا فقط یک دستبند) و آن‌ها را با دیگر اکسسوری‌هایتان مثل حلقه و ساعت ست کنید.

دست‌ها می‌توانند آیینه شخصیت شما باشند!

وقتی به انگشترهای مردانه فکر می‌کنیم اولین چیزی که به ذهن بیشتر ما می‌رسد همان حلقه کلاسیک ازدواج است. اما حلقه‌ها می‌توانند خیلی گسترده‌تر و متنوع‌تر از این‌ها باشند و استایل شما را از این رو به آن رو کنند، البته قطعا بدون زیاده‌روی. پیشنهاد ما دو تا سه انگشتر در بیشترین حالت است. وقتی انگشتر انتخاب می‌کنید اندازه و کاربرد انگشتانتان را هم در نظر بگیرید (آیا زیاد با انگشت شستتان تایپ می‌کنید؟ بهتر است بی‌خیال یک حلقه فلزی بزرگ شوید). 

انگشترهای استیل می‌توانند به راحتی با دیگر اکسسوری‌های فلزی شما ست شوند و استایلتان را تکمیل کنند، در این صفحه می‌توانید انواع انگشترهای استیل درگون را ببینید و با ارسال رایگان، هر جای ایران که هستید درب منزل تحویل بگیرید. فراموش نکنید که سفارش‌های شما در شهر تهران، در زیر یک ساعت به دستتان خواهند رسید.

سنجاق کراوات، انتخاب آقایان بادقت

شاید همه آقایان به این اکسسوری علاقه نداشته باشند، چون همان طور که از اسمش معلوم است، فقط برای مناسبت‌های رسمی یا نیمه‌رسمی کاربرد دارد. اما گذشته از این‌ها، این اکسسوری بسیار زیبا، می‌تواند میزان اهمیتی که به خوش‌‍لباس بودن می‌دهید را در هر جمعی مشخص کند. سنجاق‌های کراوات باعث می‌شوند وقتی به جلو خم می‌‎شوید کراواتتان آویزان نشود (وقتی سر یک میز با یک کاسه سوپ نشسته باشید این موضوع حسابی کاربرد خودش را نشان می‌دهد). وقت انتخاب سنجاق کراوات رنگ، جنس و عرض کراوات خودتان را در نظر بگیرید. سنجاق کراوات باید هم‌عرض با دکمه سوم یا چهارم پیراهن شما قرار بگیرد و حدود نیمی از عرض کراوات را اشغال کند.

گردنبند استایل شما را تکمیل می‌کند

گردنبندها هم از آن دسته اکسسوری‌هایی هستند که با انتخاب درستشان می‌توانند سلیقه و ذوق شما را در استایل نشان بدهند. به این نکته توجه کنید که گردنبند دقیقا جایی قرار می‌گیرد که یقه پیراهنتان هم آن جاست و احتمالا پشت یقه شما پنهان می‌شود، پس اگر بیشتر روزهایتان را با پیراهن‌های یقه بسته و در محل کار می‌گذرانید گردنبندهای بزرگ و برجسته برای شما مناسب نیستند. همچنین تعداد گردنبندها نباید از یکی دو تا بالاتر برود. 

گردنبندهای فلزی رسمی‎تر هستند و گردنبندهای مهره‌دار و زنجیرهای چرمی بیشتر مناسب رویدادهای کژوال‌اند. گردنبندهای درگون با طول هفتاد سانتی‌متر نه خیلی بلند هستند و نه خیلی کوتاه، یعنی می‌توانید در هر مناسبتی آن‌ها را بپوشید. این گردنبندها را این جاببینید.