بعد از اینکه کادویی که سفارش دادید به دستتان رسید، تازه با یک سوال جدی مواجه می‌شوید. بسته بندی کادو چه شکلی باشد؟ بعضی وقت‌ها این سوال به قدری پیچیده می‌شود که از کل پروسه انتخاب و خرید کادو هم سخت‌تر می‌شود. در این نوشته سعی می‌کنیم به این سوال پاسخ دهیم که چگونه کادو را طوری بسته بندی کنیم که نه تکراری و کلیشه‌ای باشد و نه سخت و غیر قابل انجام.

به سراغ آرشیو روزنامه‌ها و مجلاتتان بروید:

یک راه کلاسیک و جذاب برای بسته بندی کادو این است که به سراغ بازیافتنی‌ها بروید. اکثر ما روزنامه‌ها و مجلاتی داریم که به دلایل مختلف جمع کرده‌ایم. بعضی از آن‌ها را به قدری دوست داریم که دلمان نمی‌آید با آن‌ها مثل زباله برخورد کنیم. چه کاری بهتر از اینکه چیزهایی که دوست داریم را به دیگران هدیه بدهیم؟

می‌توانید برای بسته بندی کادو از این روزنامه‌ها و مجلات قدیمی استفاده کنید. حتی می‌توانید با انتخاب بخش‌های مناسبی از روزنامه، حرف‌هایی که نمی‌خواهید یا نمی‌توانید به زبان بیاورید را به عنوان جلد کادو به عزیزتان هدیه بدهید. مطمئن باشید برای فرد مقابل آن قدر ارزش دارید که به دقت حواسش به همه جزئیات هدیه‌ای که به او می‌دهید باشد.

نقاشی، طراحی یا خطاطی کنید:

مطمئن باشید هرچه هدیه‌ای که می‌دهید بیشتر توسط شما شخصی‌سازی شده باشد ارزشش بیشتر خواهد بود. فراموش نکنید کادو قرار است نشان دهد شما چقدر برای عزیزتان ارزش قائلید. اگر هنر خاصی دارید و می‌توانید آن را بکشید یا بنویسید، از هنرتان استفاده کنید.

یک کاغذ کادوی ساده و ترجیحا قهوه‌ای یا کرم انتخاب کنید. این بار به جای اینکه هنرتان را روی بوم نقاشی یا روی کاغذ سفید پیاده کنید، روی این کاغذ کادو به کار ببرید. مثلا می‌توانید روی آن با شعرهایی که دوست دارید عزیزتان بخواند سیاه مشق بنویسید. نقاشی هم یکی از چیزهایی است که می‌تواند بیانگر احساستان نسبت به عزیزتان باشد. چه جایی بهتر از جلد کادو برای کشیدن نقاشی؟

اوریگامی بسازید:

یادتان است کم‌سن و سال‌تر که بودیم چقدر با کاغذ وقت می‌گذراندیم؟ از ساختن موشک و قایق بگیرید تا قلب و درنای کاغذی. حالا که سنمان بیشتر شده فهمیده‌ایم این کاغذبازی‌ها نه فقط یک سرگرمی برای بچه‌ها، بلکه یک هنر زیبا و پیچیده برای همه سنین است.

می‌توانید با استفاده از اوریگامی اَشکال مختلفی بسازید و روی بسته بندی کادو بچسبانید. مثلا می‌توانید قلب‌های رنگارنگ درست کنید و روی کاغذ کادو بچسبانید. یا حتی می‌توانید کیسه‌ای که کادو را داخل آن قرار داده‌اید را با درناهای کاغذی پر کنید؛ به این نشانه که می‌خواهید عزیزتان به تمام آرزوهای زندگی‌اش برسد.

از کیف و کیسه پارچه‌ای و چرمی استفاده کنید:

اگر بسته بندی کادو را به درستی انتخاب کنید، جلوه کادویی که می‌دهید بیش از پیش می‌شود. یکی از راه‌هایی که می‌توانید کادویی که می‌خواهید بدهید را بسته بندی کنید این است که از کیسه‌های پارچه‌ای استفاده کنید. این کیسه‌ها برخلاف کاغذ و بسته بندی کاغذی دور انداختنی نیستند و خیالتان راحت می‌شود که همیشه در وسایل عزیزتان می‌ماند.

درگون جولری برای بسته بندی همه محصولاتش از بسته‌بندی خاصی استفاده می‌کند که باعث تمایزش با بقیه برندها می‌شود. دلیل اینکه این برند از طراحی اختصاصی دکو استفاده می‌کند دو موضوع است؛ اول اینکه بسته بندی اختصاصی نشان می‌دهد برند چقدر برای مشتریانش ارزش قائل است؛ دوم اینکه باعث می‌شود افرادی که می‌خواهند به عزیزی کادو بدهند خیالشان از بابت بسته بندی راحت باشد. به محض اینکه بسته بندی محصولات درگون جولری را ببینید متوجه می‌شوید که برای طراحی و ساختش چقدر دقت و خلاقیت به خرج داده شده است.

جعبه بسازید:

یکی از بخش‌های جذاب باز کردن کادو این است که طرف مقابل نمی‌داند قرار است چه چیزی بگیرد. اگر هدیه‌های مختلف آماده کرده باشید و آرام آرام هدیه‌ها را بدهید می‌توانید برق هیجان را در چشمان عزیزتان ببینید. 

برای این کار می‌توانید از جعبه‌های بزرگی استفاده کنید که بخش‌بندی شده‌اند و در هر بخش آن یک کادوی کوچک قرار بدهید. جعبه را به صورتی طراحی کنید که عزیزتان اول مجبور شود کادوهای کوچک را باز کند و ببیند و در مرحله آخر به سراغ هدیه اصلی برود. لازم نیست هدیه‌های کوچک گران‌قیمت باشند. از این کادوها برای جذابیت بیشتر جریان باز کردن کادو استفاده کنید. عروسک‌های کوچک یا حتی شکلات و آب‌نبات چوبی گزینه‌های خوبی هستند که می‌توانید به سراغ آن‌ها بروید.

پایان:

همه ما دوست داریم هدیه‌ای که به عزیزمان می‌دهیم خاص و جذاب باشد. یکی از راه‌هایی که باعث جذابیت بیشتر کادو می‌شود، استفاده از بسته بندی مناسب است. اگر از افرادی هستید که هنری دارند و می‌توانند از آن برای بسته بندی کادو استفاده کنند، می‌توانید خودتان دست به کار شوید و یک کادوی خاص آماده کنید. اگر هم وقت ندارید یا نمی‌توانید خودتان کادو را آماده کنید، می‌توانید کار را به کاردان بسپارید.

درگون جولری برای اینکه نگران بسته بندی کادو نباشید، محصولاتش را در بسته بندی شکیلی قرار می‌دهد که می‌توانید با خیال راحت از همان بسته بندی برای تحویل دادن کادو استفاده کنید. اگر قصد خرید کادو دارید و نمی‌دانید چه چیزی بخرید که هم زیبا باشد و هم کیفیت ساخت بالایی داشته باشد، پیشنهاد می‌کنیم محصولات Limited Edition برند درگون جولری را در لینک زیر ببینید.

محصولات Limited Edition درگون جولری