دستبندهای لایه لایه و چند رنگ، حالا فرصتی برای عاشقان اکسسوری فراهم کرده‌اند تا بتوانند حسابی سلیقه و ذوقشان را در ست کردن رنگ‌ها و طرح‌ها نشان بدهند. داشتن چند دستبند دور مچ یک (یا هر دو) دستتان می‌تواند ظاهری بامزه و خلاق به شما بدهد که هم شیک است و هم مدرن. اما اگر مطمئن نیستید که چطور باید چند دستبند را همزمان به دست کنیم، این مطلب درست برای شما نوشته شده.

دستبندهای مختلف، به استایل شما کمک می‌کنند

پوشیدن چند دستبند به شما اجازه می‌دهد استایل شخصی‌تان را به نمایش بگذارید و از طرفی هر زمان که بخواهید این استایل را تغییر بدهید. وقتی دستبندهای مختلف را عقب و جلو یا کم و زیاد کنید، رنگ‌هایشان را تغییر بدهید یا جایشان را میان دستتان عوض کنید گزینه‌هایتان بی‌نهایت خواهند بود. اگر چند دستبند در سایزها، رنگ‌ها و جنس‌های مختلف دارید از همان‌ها شروع کنید و برای نزدیک‌ترین مناسبتی که پیش رو دارید، با سلیقه خودتان ست کنید. می‌توانید دستبندهای ضخیم یا پهن چرمی را با قطعات تیره فلزی ست کنید و استایلی مدرن و امروزی داشته باشید. 

اگر می‌خواهید استایل دستبندهایتان کمی ظریف‌تر یا زنانه‌تر به نظر برسد، چند دستبند مهره‌دار و پارچه‌‌ای با رنگ‌های روشن‌تر را با دستبندهای سنگی یا النگوهای نازک ست کنید (ترکیب چند النگو یکی از قدیمی‌ترین ترکیب‌های زیورآلات است). تعداد کم دستبند و رنگ‌های پاستلی، محافظه‌کارانه و روزمره هستند اما اگر می‌خواهید در یک مهمانی یا مناسبت خاص، عالی به نظر برسید باید تعداد و استایل دستبندها را تغییر بدهید.

تعداد دستبندها را کنترل کنید

پوشیدن چند دستبند می‌تواند متفاوت و زیبا باشد اما مواظب تعداد دستبندهایی که به دستتان می‌کنید هم باشید. استایل شلوغ و اسپرت به معنی آن نیست که همه دستبندهایتان را با هم به دست داشته باشید. در واقع تعداد زیادی دستبند می‌تواند نامنظم، بی‌سلیقه و بد به نظر برسد. جفت و جور کردن بهترین گزینه‌ها خودش یک هنر است، اما دانستن استراتژی‌های کوچک و کاربردی می‌تواند در این مورد به شما کمک کند طوری دستبندها را کنار هم به دست کنید که بدون شلوغی بیش از حد، زیبا به نظر برسند. کلید این کار، انتخاب یک نقطه مرکزی و ست کردن بقیه دستبندها با ان است تا رنگش را کامل کنند. اما نقطه کانونی دستبندها را باید چطور انتخاب کنیم؟

به این سوال پاسخ بدهید: دوست دارید کدام یک از دستبندهای شما در مرکز توجه باشند؟ یا به عبارتی، دلتان می‌خواهد روی کدام یکی از دستبندها تاکید کنید؟ دستبندی که همیشه دوست داشتید یا بیشتر از همه دستبندها با رنگ لباس‌هایتان هماهنگ است را انتخاب کنید. حالا بقیه دستبندها را طوری انتخاب کنید که رنگ‌های هماهنگ یا تکمیل‌کننده آن را دارند. مثلا اگر دستبند اصلی شما صورتی یا سرخابی است، می‌توانید بقیه دستبندها را طوسی و سفید انتخاب کنید.

چند ایده برای انتخاب نقطه مرکزی

ساعت: پوشیدن چند دستبند همراه با یک ساعت، همیشه ایده خوبی است. دستبندها می‌توانند ساعت عادی و همیشگی شما را با استایلی جدید، جذاب کنند. ساعتی انتخاب کنید که بند یا المان‌های تزئینی (مثل مهره یا آویز) دارد که راحت‌تر با دستبندهایتان ست شوند. ساعت‌های بزرگ فلزی گزینه‌های خوبی برای این استایل نیستند.

دستبندهای چرمی: یک دستبند چرمی بزرگ می‌تواند به خوبی برای ست دستبندهای شما نقطه کانونی بسازد و گزینه‌ای مناسب برای روزهای عادی باشد. چه  یک دستبند چرمی با رنگ قهوه‌ای طبیعی بپوشید یا سیاه، سفید ‌و حتی سبز را انتخاب کنید، می‌توانید با هر دستبند دیگری آن‌ را ست کنید.

دستبندهای فلزی: دستبندهای ضخیم و فلزی هم می‌توانند مرکز ست دستبندهای شما باشند. برای ست کردن، می‌توانید دستبندهای نازک‌تری اطراف قطعه اصلی بگذارید یا فلزهای مختلف را انتخاب کنید.

طلا و نقره: اگر قصد ست کردن چند دستبند با طلا یا نقره را دارید بهتر است از فلزات استفاده کنید (و مثلا یک دستبند پارچه‌ای را وارد ترکیب نکنید). مثلا یک دستبند طرح‌دار طلا با چند النگوی زنجیری خیلی نازک. یا یک دستبند نقره با انواع طلای سفید یا النگوهای ترکیبی نقره‌.

با رنگ‌ها بازی کنید

یکی از راه‌های دیگر برای رنگ و لعاب بخشیدن به استایلتان از طریق پوشیدن دستبند، استفاده خلاقانه از رنگ‌ها است. می‌توانید یک ظاهر مونوکرومیک انتخاب کنید یعنی یک رنگ را با طیف‌های مختلفش به دست داشته باشید (مثلا آبی نفتی، آبی اسمانی، سرمه‌ای و سفید) این ترکیبی کلاسیک است که امتحان خودش را پس داده و همیشه زیباست. یا با یکی از جزییات لباستان ست کنید، مثلا نارنجی سرشانه‌هایتان را با چند دستبند نارنجی و لیمویی زیباتر نشان بدهید. یا چند دستبند با رنگ‌های کاملا متفاوت انتخاب کنید و ظاهری جسورانه داشته باشید. این چند مورد می‌توانند به شما کمک کنند رنگ مناسبتان را انتخاب کنید:

لباس‌ها: اولین و ساده‌ترین راه، ست کردن رنگ دستبندها با لباس‌هایی است که به تن دارید. لباس های رنگارنگ به شما گزینه‌های زیادی می‌دهند. این بار وقت خرید لباس، به دنبال یک مانتو یا تی‌شرت متفاوت بگردید که رنگ‌های خاص دارد. الگوهای آن را به دقت ببینید و در انتخاب دستبند (و البته بقیه اکسسوری‌ها) استفاده کنید.

محیط اطراف: طبیعت، ساختمان‌ها و محیط شهری که در آن زندگی می‌کنید را ببینید. از رنگ‌ برگ‌های پاییزی تا سبزها و طلایی‌های بهار، همه می‌توانند به شما ایده بدهند.

زیورآلات: حتما لازم نیست چیزهای جدید بخرید! از زیورآلاتی که دارید استفاده کنید و آن‌ها را با هم ست کنید (انواع دستبندهای درگون را این جا ببینید)

محصولات ویژه درگون رنگ‌های خاصی دارند که ترکیب سنگ و نخ جلوه آن‌ها را بیشتر از همیشه کرده است، این محصولات را این جاببینید.