بیایید با خودمان روراست باشیم، دستبند پوشیدن برای خیلی از آقایان هنوز کاملا جا نیفتاده. داشتن زیورآلات (مخصوصا زیورآلات ظریفی مثل دستبند) قبل از این موضوعی "زنانه" به حساب می‌آمد. حتی با این که پوشیدن دستبند، دست اقایان را در ایجاد استایل‌های مختلف باز می‌گذارد هنوز هم جای این اکسسوری در کمد لباس خیلی از مردها خالی است. پوشیدن دستبند با دانستن چند نکته ساده اسان‌تر می‌‍شود. این راهنمای مختصر را برای این نوشتیم که به آقایان کمک کنیم انواع مختلف دستبند را بشناسند و بدانند هر کدام را کجا باید به دست کرد. 

دستبندهای چرمی

دستبندهای چرمی بهترین گزینه برای آقایانی هستند که قدر کار دستی را می‌دانند و دوست دارند چیزی را به عنوان اکسسوری داشته باشند که برایش وقت گذاشته شده. دستبندهای چرمی تعادل خوبی میان خوش‌لباسی و فروتنی برقرار می‌کنند و به همین دلیل برای محیط کار یا حضور در جلسات مناسب هستند. دستبند چرمی شما را بسیار منظم و مرتب و در عین حال دوست داشتنی نشان می‌دهند و از آن جایی که چرم قابلیت رنگ‌پذیری دارد می‌توانید روی رنگ‌های مختلفش (برای پوشیدن با لباس‌های متنوع) حساب کنید. رنگ طبیعی چرم از قهوه‌ای روشن تا قهوه‌ای تیره و سوخته را در بر می‌گیرد. هر رنگی که انتخاب کنید می‌توانید به راحتی با شلوار جین، کتان یا حتی کت و شلوار آن را بپوشید. بهتر است اگر دستبند چرمتان را با جین به دست می‌کنید، یک عنصر همرنگ آن را در لباس‌‎هایتان داشته باشید. اگر با شلوار کتان خاکی رنگ دستبند چرم می‌پوشید، چرمتان را در طیف همان خاکی انتخاب کنید، یا کاملا متضاد. دستبندهای چرم سبزرنگ هم طرفداران زیادی دارند، اگر چرم سبز به دست می‌کنید کراوات یا یک سنجاق سینه سبز می‌تواند رنگ دستبندتان را بهتر جلوه دهد. چرم پرکاربرد و سبک است و تقریبا همیشه می‌توانید آن را بپوشید، البته به جز مراسم خیلی رسمی مثل عروسی (اگر داماد هستید!) و عزاداری‌ها. 

دستبندهای مهره‌ای

پوشیدن دستبندهای مهره‌ای را می‌شود یک پدیده دهه نود میلادی دانست که در طول زمان کمی کمرنگ شد ولی باقی ماندند. دستبندهای مهره‌دار به اندازه دستبندهای چرمی مینیمال و ساده نیستند و اگر می‌خواهید دستبندتان حسابی خودش را نشان بدهد یا در یک رویداد کژوال استایل متفاوتی داشته باشید، پوشیدن دستبند مهره‌ای راه حل شماست. از طرفی، دستبند مهره‌ای مناسب موقعیت‌های رسمی یا لباس‌هایی مثل کت و شلوار نیست چون از جدیت ظاهر شما (یا حداقل سلیقه‌تان در انتخاب اکسسوری) کم می‌کند. ست کردن دستبندهای مهره‌ای می‌تواند کمی سخت به نظر برسد چون این جا دیگر فقط پای رنگ در میان نیست، بلکه شما باید سایز، شکل و بافت را هم ست کنید. ساده‌ترین قانون ست کردن این است که رنگ‌های موجود در دستبندتان را در بقیه قطعات به کار ببرید (مثلا در کمربند یا کلاه). این جا انواع دستبندهای مهره‌ای درگون را ببینید. اگر یک کت اسپرت با رنگ‌های خاص مثل کرم یا آبی به تن دارید، دستبند مهره‌ای خودتان را خیلی شلوغ انتخاب نکنید. قرار نیست شبیه یک خواننده راک به نظر برسید‍ دستبندهای مهره‌ای به خودی خود چشمگیر هستند و احتمالا توجه همه را به سمت مچ دست‌های شما جلب خواهند کرد. بد نیست این نکته را بدانید که دستبندهایی با رنگ‌های تند و شاد یا قطعات بزرگ برای رویدادهای رسمی مناسب نیستند. این دستبندها را باید با شلوارهای کتان یا جین و تی شرت‌های روزمره بپوشید. بعضی از دستبندهای مهره‌ای کوچک‎تر هستند و می‌شود با کت و شلوار هم آن‌ها را به دست کرد.

دستبندهای استیل

پوشیدن دستبند استیل هم برای آقایان نسبتا راحت است چون این دستبندها چه طرح‌دار باشند، چه بندی و چه ترکیبی با چرم و مواد دیگر، زیورآلاتی قدرتمند و با ظاهری مردانه هستند که ست کردنشان تقریبا با همه لباس‌ها راحت و ساده است. درست مثل دستبندهای چرمی، می‌توانند مناسب یک جلسه جدی کاری یا یک رویداد رسمی باشند و عصر همان روز با یک پیراهن راحت در کافه یا یک دور همی دوستانه روی دست شما عالی به نظر برسند. این ویژگی به خاطر رنگ خاص استیل است که با همه چیز زیباست. اگر می‌خواهید دستبند استیل به دست داشته باشید، بد نیست اگر تمام زیورآلات دیگرتان (مثل حلقه یا گردنبند) هم استیل باشند یا حداقل رنگ سفید داشته باشند (مثل نقره یا طلای سفید). ترکیب استیل با اکسسوری‌های رنگارنگ خیلی ایده خوبی به نظر نمی‌رسد. اگر اولین بار است که می‌‍خواهید دستبند مردانه بخرید استیل گزینه خوبی برای شماست چون با همه لباس‌ها و همه موقعیت‌ها جور در می‎آید. چه با یک کت و شلوار در یک رویداد کسب و کار و چه با یک تی شرت ساده در یک مهمانی. دستبندهای مردانه استیل درگون با استیل 316 عیار و ضد زنگ ساخته شده‌اند و با سفارش آنلاین آن‌ها می‌توانید – در تهران- یک ساعت بعد از ثبت سفارش تحویلشان بگیرید.

در درگون دست شما برای انتخاب دستبند مردانه باز باز است، چه طرفدار چرم ساده باشید و چه ترجیح بدهید چرم شما با طلا ترکیب شود، چه بخواهید استیل را انتخاب کنید و چه به سنگ علاقه داشته باشید. در همه حالت‌ها می‌توانید خریدتان را از درگون انجام بدهید و با ارسال رایگان در هر جای ایران تحویل بگیرید. علاوه بر این اگر به خرید آنلاین علاقه ندارید، می‌توانید پرداختتان را بعد از تحویل بسته انجام بدهید.