سلبریتی‌ها، مرزها را می‌شکنند:

تا چند وقت پیش اگر فرد معروفی لباسی می‌پوشید که با عرف جامعه تناسب نداشت، مورد هجوم انتقادات قرار می‌گرفت. مثلا اگر یک بازیگر مرد در فرش قرمز اکران فیلمی لباس صورتی می‌پوشید، با سیل عظیمی از قضاوت‌ها و داوری‌های بی‌مورد قرار می‌گرفت. 

اما حالا شرایط فرق کرده است. بسیاری از چارچوب‌ها شکسته شده و سلبریتی‌ها به پوشیدن لباس‌های جدید و انداختن زیورآلات رو آورده‌اند. نکته مهم استفاده از این پوشش‌ها این است که تا زمانی که با ارزش‌های جامعه در تضاد نباشد، اعتراضی به آن‌ها صورت نمی‌گیرد.

بگذارید مثال بزنیم؛ الساندرو میشل، مدیر نوآوری شرکت گوچی، در هفته فشن میلان یک گردنبند بزرگ آویزان کرده بود؛ یا مثلا برد پیت، بازیگر فیلم‌هایی مثل باشگاه مشت‌زنی، معمولا گوشواره می‌اندازد. اگر بخواهیم به مثال زدن ادامه بدهیم، می‌توانیم لیست عریض و طویلی از افراد مشهور آماده کنیم که از زیورآلات مردانه استفاده می‌کنند و اتفاقا بسیار هم خوشتیپ هستند. آیا این افراد مورد هجمه قرار می‌گیرند؟ نه؛ چون اکثریت جامعه پذیرفته‌اند که انداختن زیورآلات ربطی به جنسیت ندارد.

سلبریتی‌ها به کنار، مردم عادی هم به زیورآلات احتیاج دارند:

اگر بخواهیم نگاهی دقیق به علت استفاده از زیورآلات داشته باشیم، می‌بینیم یکی از اصلی‌ترین دلایلی که به سراغ این محصولات می‌رویم، بیان احساساتمان است. فرض کنید عزیزی دارید که به شما یک گردن‌بند نقره‌ای داده و قرار است او را در مهمانی آخر هفته ببینید. آیا منطقی است که به خاطر این دیدگاه سنتی که استفاده از زیورآلات کاری زنانه است، خودمان را از دیدن برق شادی در چشم عزیزمان محروم کنیم؟

شرایط دیگری را با هم مرور کنیم؛ فرض کنید مدت زیادی درگیر افسردگی شدید بوده‌اید و در بدترین روزهای زندگیتان، فقط برای اینکه بتوانید ذره‌ای حال و هوایتان را عوض کنید برای خودتان دستبندی خریده‌اید. حالا که دوران افسردگی را پشت سر گذاشته‌اید، نگاه کردن به این دستبند به شما یادآوری می‌کند که آن قدر قوی بوده‌اید که دورانی به آن سختی را پشت سر بگذارید. باز هم همان سوال تکراری: آیا منطقی است به خاطر حرف مردم خودتان را از یادآوری قدرتمند بودنتان محروم کنید؟

لارا رابرتسون که در حوزه پوشاک و زیورآلات مردانه فعال است می‌گوید: «مردها راه‌های جدیدی پیدا کرده‌اند که احساساتشان را نشان بدهند؛ آن‌ها از این که به سراغ زیورآلات بروند ترسی ندارند.» دلیل اینکه رابرتسون این موضوع را مطرح می‌کند این است که در فصل گذشته، فروش زیورآلات مردانه در فروشگاه لیبرتی ۷۲ درصد افزایش داشته است. 

طراحان به سراغ طراحی زیورآلات مردانه می‌روند:

فروشندگان لیبرتی به خاطر استقبال مردان از برند زیورآلات زنانه Alighieri، محصولات این شرکت را در طبقه پوشاک مردانه‌شان قرار دادند. این موضوع نشان می‌دهد مرز بین پوشاک زنانه و مردانه هر روز دارد باریک‌تر از روز قبل می‌شود. راش مهتانی، طراح برند Alighieri به تازگی از گوشواره‌های مروارید مردانه این شرکت رونمایی کرده است. برند مشهور تیفانی هم به تازگی کالکشن طلای هجده عیار و نقره‌اش را وارد بازار کرده است. 

این نشان‌دهنده این است که حتی طراحان مد و زیورآلات هم تا چند وقت پیش درگیر این طرز فکر بوده‌اند که مردها نباید زیورآلات داشته باشند. اما استقبال گسترده از زیورآلات مردانه باعث شده این باور تا حد زیادی از بین برود.

انتخاب زیورآلات کار سختی نیست:

اگر به تازگی قصد کرده‌اید به سراغ زیورآلات بروید، احتمالا نگران این هستید که چگونه محصولی بخرید که مناسب تیپ و شخصیت شما باشد. لوک دی، سردبیر مجله GQ Style می‌گوید: «لازم نیست خودتان را مثل یک درخت کریسمس تزئیین کنید.» او توضیح می‌دهد که برای اکثر مردها، استفاده از یک حلقه یا یک آویز مناسب است و به شیک بودنشان می‌افزاید. 

غیر از آن هم می‌توانید از افراد مشهوری که تیپ و پوششان متناسب با سلیقه شماست الگو بگیرید. مثلا اگر از پوشش یک بازیگر خوشتان می‌آید، می‌توانید ببینید چه چیزهایی می‌پوشد و از چه نوع زیورآلاتی استفاده می‌کند. اما یک نکته را در نظر داشته باشید: اگر بتوانید تیپ و پوشش مناسب خودتان را پیدا کنید، جذابیت شما به شکل چشم‌گیری بیش از قبل می‌شود.

از خرید لذت ببرید:

همانطور که توضیح دادیم، استفاده از زیورآلات قرار است به کمک روحیه شما بیاید؛ پس لازم نیست برای انتخاب و خرید خودتان را آزار بدهید. در درگون جولری کالکشن‌های مختلفی را برای شما آماده کرده‌ایم. از دستبند چرمی همراه با آویز گرفته تا گردنبند و انگشتر مردانه. کافیست به بخش کالاهای مردانه در سایت بروید و کمی صفحات را مرور کنید تا محصولی که با شخصیت و سلیقه شما متناسب است را پیدا کنید.

برای دیدن کالکشن مردانه درگون جولری روی لینک زیر کلیک کنید.

کالکشن مردانه درگون جولری