مجموعه دستبند حروف الفبای برند درگون جولری به شیوه‌ای طراحی شده که یک آویز با حروف فارسی به آن متصل است. دلیل استفاده از حروف الفبا این است که باعث می‌شود کالایی که می‌خرید به معنای واقعی مخصوص خودتان باشد. اگر قرار است دستبند را برای خودتان بخرید می‌توانید حرف اول اسمتان را انتخاب کنید تا روی آویز دستبند قرار بگیرد. اگر هم قرار است دستبند را به عزیزی هدیه بدهید که همیشه به یادتان باشد، می‌توانید حرف اول اسمش را روی آویز بنویسید تا مطمئن شود که برای انتخاب هدیه او وقت گذاشته‌اید.

در طراحی آویزی که به آن اشاره کردیم از خط نستعلیق استفاده می‌کنیم و معتقدیم این خط برای ایرانی‌ها مناسب‌ترین خط است. این نوشته را به توضیح همین موضوع اختصاص داده‌ایم و به این سوال پاسخ می‌دهیم که چرا در طراحی دستبندهایمان از خط نستعلیق استفاده می‌کنیم.

خط نستعلیق، هنر اصیل ایرانی

خط نستعلیق دومین خط ایرانیان است که بعد از خط تعلیق و در اوایل قرن نهم هجری به وجود آمد. ابداع این خط را به میرعلی تبریزی نسبت می‌دهند و درباره جریان ابداع این خط می‌گویند که میرعلی در خواب حرکت غازهای وحشی را دیده و از کش و قوس و حرکات نرم بدن آن‌ها برای به وجود آوردن خط نستعلیق الهام گرفته است. 

اینکه چقدر این داستان درست باشد را نمی‌دانیم و داوری در مورد آن را باید به مورخ‌ها بسپاریم. اما چیزی که واضح است این است که خط نستعلیق پر از پیچ و خم‌ها و کش و قوس‌هایی است که چشم‌نوازند. دلیل تمرکز خط نستعلیق روی پیچ و خم‌ها این است که در بسیاری از کلمات زبان فارسی حروف مدور وجود دارند و توجه به زیبا نوشتن این حروف باعث زیبایی کل نوشته می‌شود.

وقتی در دستبندهایمان از خط نستعلیق استفاده می‌کنیم، خیالمان راحت است که از هنری استفاده کرده‌ایم که مخصوص خودمان است و در عین زیبایی و ظرافت، مدرن و جذاب است. حاصل ترکیب دستبند (به عنوان زیورآلاتی که مدرن محسوب می‌شود) با خط نستعلیق (که هنری تاریخی و اصیل محسوب می‌شود) محصولی شیک است که در تناسب کامل با ذائقه ایرانی قرار دارد.

خط نستعلیق، آشنای قدیمی ایرانی‌ها

احتمال اینکه یک فارسی‌زبان را پیدا کنید که نوشته‌ای به خط نستعلیق ندیده باشد نزدیک صفر است. روی دیوار خانه اکثر ما تابلوخط‌هایی که روی آن آیات، ادعیه و اشعار فارسی نوشته شده باشد دیده می‌شود؛ در کتاب‌های درسی و روی جلد بسیاری از آن‌ها از خط نستعلیق استفاده شده است؛ در بسیاری از مدارس دوره ابتدایی کلاس خط برگزار می‌شود و بچه‌ها یاد می‌گیرند که خط نستعلیق را در نوشته‌های روزمره به کار ببرند.

اینکه از کودکی با این خط در ارتباط بوده‌ایم باعث می‌شود که حسی نوستالژیک نسبت به آن داشته باشیم و از دیدن نوشته‌هایی که به خط نستعلیق نوشته شده‌اند احساس خوبی پیدا کنیم. احتمالا دستبند را دائما در دست دارید و در طول روز نگاهتان دائما به آن می‌افتد. استفاده از خط نستعلیق باعث می‌شود هر بار که به دستبند نگاه می‌کنید حال خوشی پیدا کنید.

خط نستعلیق، خط قوس و انحنا

توضیح دادیم که درباره ابداع خط نستعلیق می‌گویند میرعلی تبریزی از حرکات مدور و قوس و انحنای غازهای وحشی ایده گرفته است. بدن ما به عنوان یکی از ظریف‌ترین سیستم‌هایی که در طبیعت وجود دارد پر است از قوس و انحناهایی که با ظرافت تمام کنار هم قرار گرفته‌اند. 

وقتی قرار است لباسی بپوشیم یا زیورآلاتی به دست کنیم، می‌توانیم از هارمونی قوس و انحناها بهره بگیریم. در دستبندهای درگون جولری پیچ و خم دست و گردی حروف نستعلیق کنار همدیگر قرار می‌گیرند و به زیبایی و جذابیت همدیگر کمک می‌کنند. 

پایان

مجموعه دستبند حروف الفبا سری منحصر به فرد درگون جولری است که از ترکیب حروف نستعلیق و طراحی ظریف و منحصر به فرد این برند ساخته شده است. نتیجه استفاده از متریال با کیفیت در ساخت این ترکیب باعث شده که خیلی از افراد برای هدیه این دستبندها را انتخاب کنند.

خوبی خرید دستبند از درگون جولری این است که خیالتان راحت خواهد بود که دستبندی که به دستتان می‌رسد هم برای شما شخصی‌سازی شده و هم دوام زیادی دارد و می‌توانید تا سال‌ها از آن استفاده کنید. 

اگر از دستبند چرمی این مجموعه خوشتان آمده باید بدانید که چرم به کار رفته در ساخت این محصول دولایه است و لایه زیری آن از چرم خام یا کراس ساخته شده و به هیچ عنوان برای پوستتان حساسیت ایجاد نمی‌کند؛ لایه رویی این چرم‌ها هم از چرم طبیعی دباغی شده گاو ساخته شده و دوام زیادی دارد.

اگر دستبندهای استیل این مجموعه را ترجیح می‌دهید باید به این موضوع اشاره کنیم که استیل به کار برده شده در این محصولات ضد زنگ هستند و رنگ آن‌ها تا همیشه ثابت می‌ماند. 

اگر هم دستبندهای سنگی این مجموعه چشمتان را گرفته باید بگوییم سنگ‌هایی که درگون جولری در ساخت محصولاتش از آن‌ها استفاده می‌کند همگی در شرایط آزمایشگاهی ساخته شده‌اند و دوام و کیفیت ساخت بسیار بالایی دارند. 

برای دیدن مجموعه الفبای درگون جولری روی لینک زیر کلیک کنید:

دستبند الفبای درگون جولری