چند پیشنهاد خوش‌قیمت و مناسب

اگر مطلب قبلی ما را خوانده باشید احتمالا با ایده‌هایی که برای خرید هدیه قبولی دانشگاه دادیم اشنایید. هدیه‌ای که در این مناسبت برای یکی از دوستان یا اعضای خانواده‌تان می‌خرید باید هم دوست‌داشتنی باشد هم کاربردی. نباید چیزی بخرید که سال‌‎هاست از مد افتاده و همچنین نباید گزینه‌ای را انتخاب کنید که صرفا تزئینی است و هیچ کاربردی ندارد. در مطلب قبلی چند هدیه مناسب مثل هدفون، کوله پشتی یا ماگ و فلاسک معرفی کردیم و در این مطلب هم چند گزینه دیگر را بررسی می‌کنیم تا اگر قصد خرید هدیه قبولی دانشگاه را دارید، بتوانید مناسب و کاربردی خرید کنید.

ساعت هوشمند، یک همراه بادقت

ساعت‌های هوشمند را این روزها احتمالا روی دست خیلی‌‎ها می‌بینید. دلیل این رایج شدن هم واضح است: این ساعت‎ها خیلی خیلی کاربردی هستند! یک ساعت هوشمند می‌تواند به تلفن همراه شخص وصل شود، تماس‌هایش را نشان بدهد، قدم‌هایش را بشمارد، قرارها و کارهایش را یادآوری کند و حتی ضربان قلبش را اندازه بگیرد. ساعت هوشمند یک دستیار کوچک است که روی مچ نصب می‌شود و می‌تواند برای یک دانشجو کارهای زیادی بکند، مخصوصا اگر آن دانشجو خوره گجت‌های دیجیتال هم باشد. ساعت‌های هوشمند طیف قیمت گسترده‌ای دارند و می‌توانید با توجه به بودجه و کاربردی که مد نظر دارید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

یک تبلت شخصی جمع و جور

یک تبلت همزمان آن قدر قوی است که بعضی از کارهای لپ تاپ را انجام بدهد و آن قدر سبک است که بتواند در کیف قرار بگیرد و هر روز همراه یک دانشجو به دانشگاه برود (و حتی نقش موبایل را ایفا کند!). برندهای مختلف خارجی و ایرانی این روزها تبلت عرضه می‌کنند که در بین برندهای ایرانی گزینه‌هایی هست که هم کاربرد مناسبی دارند هم قیمتشان خیلی خوب است. تبلت می‌تواند هدیه‌ای باشد که انجام تماس تلفنی، باز کردن فایل‌های درسی و انجام تمرین‌ها را برای یک دانشجو ساده می‎کند.

چه کسی گفته دانشجوها به سفر نمی‌روند؟

بعضی هدیه‌ها را می‌شود لمس کرد، به دوش انداخت و حتی با آن‌ها موسیقی گوش کرد. بعضی از هدیه‌ها هم قابل لمس نیستند. گاهی همین هدیه‌‌های غیر قابل لمس یک سر و گردن بالاتر از هر کیف و موبایلی می‌ایستند.  شما می‌توانید به عنوان هدیه قبولی دانشگاه، یک بلیط سفر چند روزه برای آن فرد بخرید و ماه‌های اول دانشگاهش را خاطره‌انگیزتر از همیشه کنید. هیچ چیز به اندازه یک سفر ماجراجویانه در اوج شلوغی کار و درس آدم را خوشحال نمی‌کند، آن هم وقتی کاملا غیرمنتظره باشد. این هدیه بیشتر برای افرادی است که با شما نسبت نزدیک دارند یا فامیل هستند، این طوری سلیقه و ذائقه آن‌ها را می‌شناسید. شناخت و آشنایی می‌تواند باعث شود که مثلا به کسی که اصلا از سفر خوشش نمی‌‍آید بلیط یک تور پنج روزه ایران‌گردی هدیه ندهید!

کتاب در هر سنی می‌تواند بهترین هدیه باشد

اگر برای کسی هدیه قبولی دانشگاه می‌خرید حتما او را – تا حدودی- می‎شناسید و اگر او را می‌شناسید احتمالا می‌دانید که کتابخوان هست یا نه. برای عاشقان کتاب، در هر مناسب و هر سن و سالی هدیه گرفتن کتاب می‌تواند شگفت‌‍انگیز باشد. اگر دانشجویی که برایش هدیه می‌خرید اهل کتاب است، نگاهی به کتابخانه شخصی‌اش یا گزینه‌هایی که زیاد در مورد آن‌ها صحبت می‌کند بیاندازید و ایده بگیرید. یک کتاب روانشناسی بهتر است یا آموزش رفتار اجتماعی؟ یک مجموعه داستان کوتاه یا یک رمان بلند کلاسیک؟ می‌توانید یک مجموعه کتاب دنباله‌دار که همیشه دوست داشته بخواند را به او هدیه بدهید و خوشحالش کنید. مجموعه‌های بلند معمولا به خاطر سنگینی و قیمت زیادشان چیزی نیستند که کسی هر ماه یا هر سال برای خودش تهیه کند، پس او را غافلگیر کنید!

با کارت هدیه، قدرت انتخاب بدهید

اگر بعد از خواندن تمام موارد این فهرست هنوز درمورد خرید هدیه‌ قبولی دانشگاه تصمیم قطعی نگرفته‎اید یا به هر دلیلی نمی‌خواهید آن‌ها را تهیه کنید، با خرید یک کارت هدیه کار همه را اسان کنید. کارت هدیه را این روزها بیشتر فروشگاه‌های آنلاین (و حتی مغازه‎ها) می‌فروشند و می‌توانید آن را آنلاین بخرید. کارت هدیه یک گزینه دو سر بُرد است که هم برای شما به صرفه است و وقت زیادی نمی‌گیرد و هم به کسی که آن را می‌گیرد اجازه می‌دهد که هر چیزی که دلش می‌خواهد را به خودش هدیه بدهد. چه یک جفت پوتین گرم زمستانی باشد و چه یک هدفون بلوتوث برای روزهایی با مسیرهای طولانی. چه چند کتاب دانشگاهی و چه یک دستبند طلا. 

یک ست چمدان برای دانشجوهای راه دور

خیلی از دانشجوها در شهرهایی غیر از شهر زادگاهشان درس می‌خوانند. این یعنی احتمالا زیاد قرار است به سفر بروند و هر سفری هر چقدر کوتاه یا بلند، نیاز به وسایل مخصوص دارد. یکی از وسایلی که در سفر حتما به کار می‌آید چمدان است. اگر دانشجویی که می‌خواهید به او هدیه قبولی دانشگاه بدهید در شهر دیگری درس می‌خواند برایش یک چمدان یا یک ست چمدان بخرید. در این ست‌ها معمولا چند تکه چمدان از قطعات خیلی بزرگ تا کیف‌های کوچک وجود دارند و می‌توانید متناسب با بودجه‌تان یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. مطمئن باشید در سفرهای آینده‌اش وقتی وسایلش را جمع می‌کند یا در فرودگاه با چمدان چرخ‌دارش به راحتی سفر می‌کند به یاد شما و هدیه‌تان خواهد بود و قدر این هدیه کاربردی را خیلی می‌داند!