اگر شما هم فرزند یا خواهر یا برادرزاده‌ای دارید که در دانشگاه قبول شده، یا در اقوام و دوستان نزدیکتان کسی هست که تازه به دانشگاه رفته، حتما یکی دو باری به خرید هدیه برای قبولی دانشگاه فکر کرده‌اید. این روزها حدود یک ماه از باز شدن دانشگاه‌ها می‌گذرد و اگر هنوز هدیه نخریدید، بهتر است کم کم به فکر بیفتید. هدیه‌‌هایی که برای قبولی در دانشگاه به دانشجوها می‌دهیم کمی با بقیه هدیه‌ها فرق دارند. 

در خرید هدیه برای قبولی دانشگاه باید به کاربرد هدیه‌مان اهمیت بدهیم و سن و سال دانشجو را هم در نظر بگیریم (یک دختر یا پسر هجده ساله ممکن است از گرفتن یک کیف چرم قهوه‌ای خیلی خوشحال نشود و یک کوله پشتی را ترجیح بدهد). پس بهتر است چیزی بخریم که واقعا به کار برود و به سرنوشت بسیاری از هدیه‌ها یعنی خاک خوردن در گوشه خانه دچار نشود. در این مطلب چند مثال کاربردی را برای شما بررسی کردیم تا ایده بگیرید.

کیف و کوله‌ پشتی کاربردی‌ترین وسایل دانشگاهی هستند

اولین چیزی که بیشتر ما وقت رفتن به مدرسه و دانشگاه می‌خریم کیف یا کوله پشتی است. برای تازه دانشجویی که می‌خواهید به او هدیه بدهید یک کوله پشتی استاندارد و جادار بخرید تا سال‌ها بتواند از آن استفاده کند. خیلی از دانشجوها نیاز دارند که هر روز با خودشان لپ تاپ ببرند و در تاکسی و مترو و اتوبوس و... آن را حمل کنند. همین موضوع می‌‎تواند باعث خستگی بیش از حد یا درد و اسیب در کتف و کمر بشود. داشتن یک کوله پشتیِ لپ تاپِ استاندارد که بندهایش اختصاصا برای حمل بار سنگین  طراحی شده‌اند، این بار را از روی کمر او برمی‌دارد. علاوه بر این، لپ تاپ به نگهداری و نظافت نیاز دارد. کیف های لپ تاپ یک بخش پوشیده و ضدضربه برای قرار گرفتن لپ تاپ‌ها دارند تا کمترین میزان تکان به آن وارد شود. علاوه بر آن کیف‌های روی دوشی زیادی هم هستند که می‌توانند برای یک روز عادی (و بدون لپ تاپ) در دانشگاه مناسب باشند.

طلا، یک یادگاری به یاد ماندنی

یکی از رسم‌های قدیمی ما ایرانی‌ها این است که به مناسبت‌های مختلف (از عروسی و تولد نوزاد گرفته تا فارغ‌التحصیلی و قبولی دانشگاه) طلا هدیه می‌دهیم. این هدیه دادن، رسم خوبی است چون طلا هم زیورآلات محسوب می‌شود هم سرمایه. و برای یک جوان هجده ساله هیچ چیز بهتر از داشتن یک سرمایه کوچک و شخصی نیست. علاوه بر این، زیورآلاتی مثل دستبند طلا می‌توانند به خوبی در استایل دانشجویی جا بگیرند و او را خوش‌پوش‌تر از همیشه جلوه بدهند. این دستبندهای سنگ مردانه را در درگون ببینید که خیلی خوب با یک پیراهن یا تی‌شرتِ کژوال ست می‌شوند، یااین دستبندهای چرم زنانهرا ببینید که با طلای هجده عیار ترکیب شده‌اند و می‌توانند در کنار ساعت روی مچ عالی به نظر برسند. زیورآلات یکی از اکسسوری‌هایی هستند که با کفش، کیف و حتی مانتو دانشگاه هماهنگ می‌شوند و استایل دانشجویی را تکمیل می‌کنند. اگر قصد خرید آنلاین دارید، بد نیست بدانید که درگون در تمام شهرهای ایران، سفارش شما را رایگان تحویل می‌دهد و در تهران هم می‌توانید سفارش خودتان را در زیر یک ساعت تحویل بگیرید.

هدفون‌، یار همیشگی دانشجوها

هر دانشجویی نیاز دارد که در مسیر طولانی دانشگاه – خانه و برعکس که روزی حداقل دو بار آن را طی می‌کند آرامش داشته باشد. خیلی از دانشجوها این آرامش را با گوش کردن به آهنگ‌ها یا پادکست‌های مورد علاقه‌شان روی گوشی تلفنشان به دست می‌آورند. این بار وقت خرید هدیه قبولی دانشگاه می‌توانید این وسیله کاربردی را هم در نظر داشته باشید. این روزها با هر بودجه‌ای (حتی صد هزار تومان) می‌توانید یک هدفون مناسب تهیه کنید و کادویی کاربردی بدهید. 

علاوه بر این، هدفون‌های بی‌‎سیم می‌توانند در مسیرهای شلوغ خیلی خیلی کاربرد داشته باشند چون سیم ندارند، به جایی گیر نمی‌کنند  و جای کمتری می‌گیرند، پس کمتر تا می‌شوند و کمتر در خطر دزدیده شدن قرار دارند. هدفون می‌تواند علاوه بر کاربرد خیابانی، وقت درس خواندن و در کتابخانه هم به کار بیاید. همیشه خیلی خوب است اگر بتوانیم صداهای محیط اطرافمان را نشنویم مگر نه؟ هدفون‌های بی‌سیم قیمت بالاتری نسبت به انواع عادی هدفون دارند اما یک هدیه قبولی دانشگاهِ بی‌نظیر محسوب می‌شوند که قطعا در یاد هر کسی می‌مانند.

ماگ و فلاسک برای روزهای سرد زمستان

فصل دانشگاه در مهرماه شروع می‌شود و در خرداد به پایان می‌رسد، یعنی حدود دو سوم روزهایی که دانشجوها به دانشگاه می‌روند در فصل سرما قرار دارد و به ویژه اگر در تهران یا شهرهای شمالی کشور باشند، حتما نیاز به چای و قهوه تازه و گرم را حس می‌کنند. یک ماگ دردار یا فلاسک کوچک جیبی می‌تواند به هر دانشجویی کمک کند که صبح‌ها سر حال‌تر از خانه خارج شود، در پولی که برای خوراکی خریدن به بوفه دانشگاه می‌دهد صرفه‌جویی کند و علاوه بر آن تا چند ساعت بعد از بیرون آمدن از خانه، هر وقت هوس چای یا قهوه داغ کرد بتواند آن را بنوشد. بین کلاس‌های خسته‌کننده یا روزهایی که از شدت دوندگی جانی برایمان نمانده هیچ چیز مثل یک لیوان چای نمی‌تواند حالمان را سر جایش بیاورد و به ما انرژی بدهد که کلاس‌هایمان را ادامه بدهیم. پس وقت خریدنِ هدیه قبولی دانشگاه به فلاسک‌های فلزی یا ماگ‌های چای هم فکر کنید و متناسب با بودج‍‌ه‌تان یکی از آن‌ها را بخرید.