این نوشته را به مقایسه دستبندها اختصاص داده‌ایم و چهار سوال مهم را مطرح کرده‌ایم که می‌توانید با استفاده از آن‌ها، دستبند مناسب را انتخاب کنید. پس اگر نمی‌توانید تصمیم بگیرید چه دستبندی بخرید، پیشنهاد می‌کنیم این نوشته را تا انتها بخوانید و به همه سوالات پاسخ بدهید.

سوال اول - کجا قرار است بروید؟

اولین سوالی که موقع خرید دستبند باید از خودتان بپرسید این است که می‌خواهید این دستبند را کجا دستتان کنید؟ میزان رسمی یا دوستانه بودن مکانی که قرار است بروید نقش مهمی در انتخاب دستبند دارد. اگر قرار است به یک جلسه رسمی بروید، پیشنهاد ما این است که دستبند چرمی دست کنید. دلیلمان برای پیشنهاد دستبند چرمی این است که به طور کلی چرم در مقایسه با فلز و پارچه، کالایی رسمی‌تر محسوب می‌شود. مثلا می‌توانید دستبند چرمی را با رنگ کت و شلوار یا ساعتتان ست کنید. 

اگر قرار است به یک مهمانی دوستانه بروید، پیشنهاد می‌کنیم از دستبندهای پارچه‌ای استفاده کنید. دلیل این پیشنهاد این است که دستبندهای پارچه‌ای یا کنفی حالت خودمانی‌تر و اصطلاحا «کول»تری نسبت به سایر دستبندها دارند. می‌توانید این دستبندها را با شلوار جین و هودی و لباس‌های غیررسمی ست کنید. 

اگر جایی که می‌خواهید بروید نه خیلی رسمی است و نه خیلی دوستانه، پیشنهاد می‌کنیم به سراغ دستبندهای فلزی بروید. این دستبندها بسیار شیک هستند و می‌توانید آن‌ها را با پیراهن و شلوار یا دامن ست کنید. 

سوال دوم - چه مدتی قرار است دستبند دستتان باشد؟

راحتی دستبندهای چرمی، فلزی و پارچه‌ای با هم متفاوتند. اگر یک روز طولانی در پیش دارید و نمی‌خواهید دستبند را از دستتان دربیاورید، دستبندهای پارچه‌ای و کنفی مناسب‌ترند؛ به این دلیل که راحت‌ترند و کمتر برایتان ایجاد مزاحمت می‌کنند. برای روزهای طولانی باید سعی کنید لباس‌ها و زیورآلات سبک همراه داشته باشید که خسته‌یتان نکنند. 

این نکته را هم در نظر داشته باشید که میزان عرق کردن دست هر فردی با فرد دیگر متفاوت است. اگر از افرادی هستید که زیاد عرق می‌کنند، دستبندهای چرمی و فلزی را پیشنهاد نمی‌کنیم. چون نوع ساخت این محصولات به شکلی است که به دست می‌چسبند و دائما با سطح پوست در تماس هستند. خوبی دستبندهای پارچه‌ای و کنفی این است که باعث تعریق زیاد دست شما نمی‌شوند.

اما اگر قرار است فقط چند ساعت دستبند را به دست داشته باشید، محدودیت خاصی ندارید و می‌توانید از هرکدام از دستبندها که با بقیه لباس‌هایتان ست است استفاده کنید. 

سوال سوم - چقدر به زیورآلاتتان می‌رسید؟

نکته بسیار مهمی که خیلی از افراد آن را ندیده می‌گیرند این است که بعضی از زیورآلات نیاز به مراقبت دائم دارند. اگر از افرادی هستید که کاملا مواظب وسایلشان هستند و به آن‌ها رسیدگی می‌کنند، می‌توانید از هر سه نوع دستبند استفاده کنید.

اما اگر وقت یا حوصله نگهداری و مواظبت از دستبند را ندارید، دستبندهای چرمی را پیشنهاد نمی‌کنیم؛ به این دلیل که چرم برای اینکه زیبا و سالم بماند نیاز به مراقبت دائم دارد و باید حواستان باشد به آن رطوبت نرسد و مواظب باشید گرد و غبار روی آن ننشیند. 

سعی کنید اگر دستبند چرمی می‌خرید، وسایل نگهداری از آن را هم تهیه کنید. حسن خرید از برند درگون جولری این است که همراه محصولات چرمی یک واکس و یک ابر تمیزکننده ارسال می‌شود و می‌توانید با استفاده منظم از آن‌ها، مطمئن شوید که دستبند چرمی شما خراب نمی‌شود.

سوال چهارم - آیا حساسیت خاصی دارید؟

اگر می‌خواهید از برندهای غیر معتبر خرید کنید، باید حواستان باشد متریالی که در ساخت دستبند به کار برده شده برای شما حساسیت‌زا نباشد. چرم و فلز بی‌کیفیت می‌تواند مشکلات پوستی جدی ایجاد کند؛ حتی برخی از پارچه‌ها هم می‌توانند باعث آسیب دیدن پوست شما بشوند. پس حتما قبل از خرید مطمئن شوید که به جنس خاصی حساسیت ندارید. 

پایان:

 اگر ندانید که چه جنسی مناسب چه شرایطی است، انتخاب دستبند مناسب می‌تواند کار سختی باشد. مقایسه دستبندها هم پیچیدگی خاص خودش را دارد و نمی‌توانیم با اطمینان بگوییم کدام جنس مناسب شماست. برای همین باید به چهار سوالی که پرسیدیم جواب بدهید تا بتوانید تصمیم بگیرید به سراغ کدام نوع از دستبندها بروید.

اگر می‌خواهید برای یک موقعیت رسمی دستبند دست کنید، پیشنهاد می‌کنیم مجموعه دستبندهای چرمی درگون جولری را در لینک‌های زیر ببینید.

دستبند چرم زنانه درگون جولری

دستبند چرم مردانه درگون جولری

اگر قرار است در طول روز و برای مدتی طولانی دستبند را در دستتان داشته باشید، پیشنهادمان مجموعه دستبندهای دورپیچ پارچه‌ای و کنفی است که می‌توانید در لینک‌های زیر ببینید.

دستبند دورپیچ زنانه درگون جولری

دستبند دورپیچ مردانه درگون جولری

اگر هم برای مناسبت‌های خاصی می‌خواهید دستبند را دست کنید و به دنبال دستبندهای فلزی هستید، می‌توانید مجموعه دستبندهای استیل را در لینک‌های زیر ببینید.

دستبندهای استیل زنانه درگون جولری

دستبندهای استیل مردانه درگون جولری