برای ولنتاین امسال چه چیزهایی هدیه بگیرم؟ آیا یک هدیه کافی است یا باید کادوهای متنوعی به شریک زندگی‌ام بدهم؟ یک جعبه پر از شکلات‌های خوشمزه چطور است؟ شاید هم باید زیورآلات انتخاب کنم. این‌ها سوال‌هایی هستند که در هفته‌های مانده به روز ولنتاین، هر سال در ذهن خیلی از ما وجود دارند. هدیه‌های کلاسیک ولنتاین زیورآلات، جواهر یا شکلات هستند، و البته عروسک‌های خیلی خیلی بزرگ! امسال متفاوت عمل کنید و به جای خریدن یک هدیه همیشگی، ایده‌هایتان را در یک سبد رومانتیک جمع کنید. چه چیزهایی را می‌شود در این سبد گذاشت؟ طلا بخریم یا چرم؟ شکلات قدیمی شده یا هنوز هم خیلی‌ها را خوشحال می‌کند؟ در این مطلب با هم می‌خوانیم.

طلا و جواهر، کلاسیک‌های دوست‌داشتنی

در هر مناسبتی، چه سالگرد ازدواج، چه تولد و چه حتی یک دفاع دانشگاهی طلا و جواهر به کمک ما می‌آیند تا بتوانیم راحت خرید کنیم. به ویژه اگر برای یک خانم سبد رومانتیک ولنتاین می‌سازید، فکر بدی نیست یک قطعه طلا یا جواهر مثل یک زنجیر ظریف یا حتی گوشواره‌ای با طرح مورد علاقه او را در سبد بگذارید. این روزها طلا دیگر فقط شامل گردنبندهای سنگین یا ترکیب‌های گران و اغراق‌امیز نیست، بنابراین نیازی نیست یک طلای خیلی خیلی گران‌قیمت بخرید، فقط  چیزی بخرید که با همه ظرافتش زیباست.  در درگون شما می‌توانید ترکیب طلا را با سنگ، چرم و حتی پابندهای مختلف ببینید و متناسب با سلیقه و بودجه‌تان خرید کنید. اگر برای خرید هدیه ولنتاین عجله دارید، بد نیست بدانید که که تماممحصولات درگوندر تهران زیر یک ساعت به شما تحویل داده می‌شوند و همچنین ارسالشان به تمام شهرهای ایران رایگان است.

حروف، یادگارهای همیشگی

هیچ چیز مثل دستبندی که حرف اول اسم کسی رویش نقش بسته، نمی‌تواند پرخاطره و متفاوت باشد. دستبندهای حروف در درگون با طلای هجده عیار ساخته می‌شوند و ترکیبشان با چرم و سنگ، زیورآلاتی ساخته که نه تنها زیبا هستند، بلکه میزان عشق و توجه شما را به شریک زندگی‌تان نشان می‌دهند. این بار برای هدیه ولنتاین به جای زیورآلات طلا یا سنگ همیشگی،دستبندی بگیرید که حرف اول اسمفرد مورد علاقه‌تان رویش نقش بسته. دستبندهای چرمی زنانه و مردانه درگون به راحتی با انواع استایل‌ها ست می‌شوند و به خاطر سبکی‌شان می‌توانند در طول روز روی دست بمانند. بنابراین نگران رنگ و طرحشان نباشید، سفارش شما راحت‌تر از همیشه است!

شکلات همیشه جواب می‌دهد!

افراد خیلی کمی در دنیا پیدا می‌‍شوند که شکلات دوست نداشته باشند (و بهتر است اگر فرد مورد علاقه شما هم جز این افراد است همین الان از خرید شکلات منصرف شوید). همین موضوع باعث می‌شود که شکلات‌های خاص با بسته‌بندی‌ها و طعم‌های منحصر به فردشان همیشه جز چیزهایی باشند که در ولنتاین برای هدیه خریده می‌شوند. در سبد رومانتیک شما، شکلات می‌تواند نقش مهمی ایفا کند. اما چرا این خوراکی خوشمزه به شکلی تاریخی در سبد هدیه‌های ولنتاین جا دارد؟ 

دانه‌های کاکائو در فرهنگ‌های باستانی خیلی مهم محسوب می‌شدند، تا جایی که مایاها حتی اعتقاد داشتند که کاکائو "هدیه‌ای از سوی خدایان" است (شما موافق نیستید؟). در قرون وسطی انسان کاکائو را با اضافه کردن دارچین و شکر، شیرین کرد و چیزی ساخت که امروز (البته با تغییرات زیاد) شکلات نام دارد. در همان قرن‌ها و حتی تا اواسط قرن نوزدهم بسیاری از کشورها شکلات را با هزینه زیادی وارد می‌کردند، بنابراین این خوراکی تبدیل به نمادی از ثروت و زندگی لوکس شد. و البته هر چیز لوکسی، قطعا هدیه خوبی محسوب می‌شد! سبد رومانتیک شما می‌تواند انواع شکلات را در خودش جا بدهد. نعنایی دوست دارید یا فلفلی؟ شکلات تلخ یا شیری؟ طبق سلیقه انتخاب کنید.

اکسسوری‌های کاربردی را فراموش نکنید

وقتی صحبت از هدیه دادن به میان می‌آید،  خیلی از ما کاربرد واقعی هدیه‌هایمان را فراموش می‌کنیم. اما خریدن هدیه‌ای که علاوه بر زیبایی، کاربردهای ویژه‌ای هم دارد (یا حتی یک وسیله ضروری روزمره) می‌‎تواند در ولنتاین خیلی‌ها را خوشحال کند، البته که خیلی‌ها هم طلا و جواهر را ترجیح می‌دهند. اکسسوری‌هایی مثل ساعت، عینک، دستمال گردن و انواع شال و روسری هم زیبا هستند هم کاربردی. این وسایل در طول روز ممکن است بارها به کارمان بیایند و هر چیزی که در طول روز همراه ماست، بهتر است زیبا باشد. این ولنتاین وقتی که سبد رومانتیک خودتان را برنامه‌ریزی می‌کنید، این اکسسوری‌ها را هم گوشه ذهنتان داشته باشید. ساعت وسیله‌ای است که تقریبا همه جا روی دست ما می‌ماند و می‌تواند به عنوان یک هدیه، همیشه خاطره ولنتاین و فردی که آن را به ما داده را در خاطرمان زنده نگه دارد. چه چیزی از این بهتر؟

کتاب، غیرمنتظره ولی مناسب

کتابخوان‌ها از هدیه گرفتن کتاب‌های مورد علاقه‌شان در هر مناسبتی خوشحال می‌شوند، حتی اگر آن کتاب را بین تعداد زیادی هدیه و شکلات و... در یک سبد رومانتیک و در روز ولنتاین به آن‌ها هدیه بدهید. اگر شخصی که برایش هدیه ولنتاین می‌خرید اهل کتاب و مطالعه است و هر هفته وقت زیادی برای کتاب خریدن می‌گذارد می‌توانید یکی از مجموعه کتاب‌های مورد علاقه‌اش را به او بدهید و حسابی خوشحالش کنید. اگر در انتخاب کتاب خیلی حرفه‌ای نیستید، به حافظه‌تان رجوع کنید و آخرین باری که درباره کتاب با آن شخص صحبت کرده‌اید را به یاد بیاورید. یا حتی صفحات معرفی کتاب را در اینستاگرام دنبال کنید و از کتاب‌هایی که معرفی می‌کنند ایده بگیرید.