دلیل اینکه این برند سال‌های زیادی است توانسته خودش را در سطح اول جهان حفظ کند کیفیت ساخت فوق‌العاده بالای آن است. غیر از کیفیت ساخت، همکاری با افراد و مجموعه‌های مختلف باعث شده که نام سواروسکی همیشه روی زبان‌ها بماند.

ابتدای این نوشته را به مرور زندگی دنیل سواروسکی اختصاص داده‌ایم و بعد از آن که در مورد زندگینامه او صحبت کردیم، به توضیح چیزهایی که لازم است در مورد جواهرات سواروسکی بدانید می‌پردازیم.

زندگینامه دنیل سواروسکی:

دنیل سواروسکی در سال ۱۸۶۲ در اتریش به دنیا آمد. پدر او مثل بسیاری از مردانی که در منطقه بوهمیا زندگی می‌کردند در صنعت شیشه فعالیت داشت و این موضوع باعث شد دنیل از بچگی یاد بگیرد چطور با شیشه و کریستال کار کند. 

سواروسکی در شهرهای پاریس و وین به تحصیل پرداخت و در سال ۱۸۹۲ موفق به ثبت اختراعی شد که انقلابی بزرگ در صنعت شیشه و کریستال به وجود آورد. تا قبل از اختراع سواروسکی، شیشه‌ها و کریستال‌ها با دست بریده می‌شدند و می‌توانید تصور کنید که این پروسه چقدر زمان می‌برد. سواروسکی با اختراعش باعث شد صنعتگران بتوانند با استفاده از ماشین به بریدن شیشه و کریستال بپردازند. بعد از این اختراع، او به کشورش بازگشت و در سال ۱۸۹۵ اولین جرقه‌های ساخت این برند زده شد. 

این مخترع و طراح اتریشی در سال ۱۹۵۶ و در ۹۳ سالگی در زادگاهش درگذشت و میراث او، یعنی شرکت بزرگ سواروسکی، به خانواده و بازماندگانش رسید.

چیزهایی که لازم است در مورد جواهرات سواروسکی بدانید:

حالا که با تاریخچه این برند به طور کلی آشنا شدید، لازم است چند نکته مهم را در مورد محصولاتش بدانید.

طبیعی نبودن کریستال‌های سواروسکی:

سواروسکی در طراحی جواهراتش از سنگ‌ها و کریستال‌های طبیعی استفاده نمی‌کند. در اصل درصد زیادی از سنگ‌ها و جواهرات سواروسکی از سرب و شن و مواد معدنی ساخته شده‌اند. دلیل استفاده از سرب در سنگ‌های تولیدشده در آزمایشگاه‌های سواروسکی این است که باعث می‌شوند شکست نور در سنگ‌ها به حداکثر برسد و جلوه بیشتری پیدا کنند.

کریستال نبودن کریستال‌های سواروسکی:

برخلاف اسمی که سنگ‌ها و کریستال‌های این برند دارند، این محصولات سنگ و کریستال نیستند؛ بلکه در اصل شیشه‌هایی هستند که با استفاده از تکنولوژی منحصر به فرد سواروسکی به این شکل درآمده‌اند. افرادی که تخصص زیادی در حوزه سنگ و جواهرات داشته باشند می‌توانند متوجه تفاوت سنگ واقعی و محصولات سواروسکی بشوند؛ اما تشخیص این موضوع برای افراد عادی ساده نیست. 

محصولات سواروسکی از شیشه گران‌ترند:

با اینکه جواهرات این برند در اصل شیشه هستند، اما به خاطر پروسه و فرایندی که در تولیدشان به کار می‌رود، قیمتی بیشتر از شیشه دارند. به این موضوع توجه کنید که طراحان سواروسکی برای اینکه بتوانند محصولاتی تولید کنند که شباهت زیادی به جواهرات واقعی دارند، مجبورند ساعت‌ها وقت بگذارند و زوایای مختلف شیشه‌های ساخته شده در آزمایشگاه‌ها را برش بدهند. 

همکاری مارلین مونرو و آدری هپبورن با سواروسکی:

از بزرگترین ستاره‌های تاریخ سینما که با برند سواروسکی همراهی کرده‌اند باید به مارلین مونرو و آدری هپبورن اشاره کنیم. مهم‌ترین سکانس سینما که در آن از محصولات سواروسکی استفاده شده مربوط به فیلم صبحانه در تیفانی است. هالی گولایتلی، نقش اصلی این فیلم که آدری هپبورن آن را بازی کرده، در صحنه‌های کلیدی و مهم این فیلم تاجی به سر دارد که ساخته برند سواروسکی است.

حضور سواروسکی در مراسم اسکار سال ۲۰۱۸:

یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای تاریخ این برند اتریشی، همکاری و صحنه‌آرایی استیج اسکار سال ۲۰۱۸ توسط این شرکت است. برای دکوراسیون این مراسم از ۴۵ میلیون قطعه کریستال سواروسکی استفاده شد و بیش از ۳۰۰۰ ساعت طول کشید تا استیج اسکار آماده شود. 

۵ راه برای تشخیص سواروسکی اصل از تقلبی:

برای اینکه بتوانید تشخیص بدهید محصولی که می‌خواهید بخرید سواروسکی اصل است یا نه، می‌توانید پنج نکته زیر را در نظر بگیرید.

  1. کریستال‌های سواروسکی هیچ حبابی ندارند.
  2. هیچ خط و خشی روی کریستال‌های سواروسکی وجود ندارد.
  3. کریستال‌هایی که از مجموعه یکسانی از سواروسکی هستند باید شکل و ظاهر و رنگ کاملا شبیه به هم داشته باشند.
  4. درخشندگی کریستال‌های سواروسکی باید در حد مروارید باشد.
  5. هر کریستال سواروسکی از ابعاد و برش‌هایش قابل تشخیص است.

به این موضوع توجه داشته باشید که چون محصولات این برند مصنوعی هستند و توسط ماشین برش داده می‌شوند، شکل‌هایی کاملا مشابه به هم دارند. پس اگر شکل کریستالی که می‌بینید شبیه بقیه محصولات این برند نیست، باید در اصل بودن آن‌ها شک کنید.

استفاده از سواروسکی به سبک درگون جولری:

استفاده از بهترین سنگ‌های دنیا اگر با طراحی درست همراه نباشد نتیجه مطلوبی ندارد؛ زیرا طراحی زیورآلات یک علم و هنر است و از عهده هر برندی برنمی‌آید. در درگون جولری سعی کرده‌ایم کریستال‌های جذاب و درخشان سواروسکی را با طراحی مخصوص خودمان ترکیب کنیم؛ نتیجه این ترکیب محصولاتی زیبا شده که طرفداران بسیار زیادی دارد. برای دیدن دستبندهای درگون جولری که در آن‌ها از سنگ‌های سواروسکی استفاده شده روی لینک زیر کلیک کنید.

محصولات سواروسکی درگون جولری