اگر چیزی که دستتان می‌کنید سایز مناسبی نداشته باشد یکی از این دو حالت برایتان پیش می‌آید: یا محصول برای دست شما بزرگ است و به راحتی از دستتان در می‌آید و می‌افتد و احتمالا گم می‌شود؛ یا محصول برای دست شما کوچک است و باعث می‌شود خون‌رسانی به کف دست و انگشتانتان به درستی صورت نگیرد و در طول روز خسته و کلافه شوید. به همین دلیل و برای جلوگیری از به وجود آمدن این مشکلات، نوشته زیر را به تشخیص سایز دستبند و النگو اختصاص داده‌ایم.

اندازه‌گیری سایز مچ برای دستبند:

برای اینکه بتوانید سایزی را انتخاب کنید که برای شما فیت و مناسب است، باید این نکته را در نظر داشته باشید که دقیقا جایی از دست را اندازه بگیرید که می‌خواهید دستبندتان روی آن بنشیند. برای انتخاب سایز دستبند پیشنهاد می‌کنیم بالای استخوان مچتان را اندازه بگیرید؛ وقتی از کف دست به سمت ساعد حرکت می‌کنید، در دو طرف مچتان برآمدگی وجود دارد که به آن استخوان مچ می‌گویند. 

برای اندازه‌گیری و تشخیص سایز این قسمت از دستتان، نیاز به یک متر یا یک جنس منعطف دارید. اگر متر دارید که کارتان راحت است، کافیست آن را دور دستتان بپیچانید و سایز مچتان را پیدا کنید. اگر هم متر ندارید، می‌توانید از یک تکه کاغذ یا پارچه استفاده کنید و آن را دور دستتان بچرخانید. بعد از اینکه چرخاندید، محلی که دو سر کاغذ به هم می‌رسند را علامت بزنید و سپس با خط‌کش آن را اندازه بگیرید.

انتخاب سایز مناسب برای دستبند:

حالا که سایز دستتان را پیدا کردید، باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید دستبند در دستتان لق بخورد یا به دستتان بچسبد. 

  • اگر می‌خواهید به دستتان کاملا بچسبد، پیشنهاد می‌کنیم دستبندی بخرید که حدودا یک سانتی متر بزرگتر از دور مچ شما باشد.
  • اگر می‌خواهید نه کاملا به دستتان بچسبد و نه کاملا آزاد باشد، دستبندی را انتخاب کنید که حدودا ۲٫۵ سانتی متر از دست شما بزرگ‌تر باشد.

· اگر می‌خواهید کاملا در دستتان آزاد باشد، به سراغ دستبندی بروید که تقریبا ۳٫۵ سانتی متر از دست شما بزرگ‌تر باشد.

اندازه‌گیری سایز دست برای النگو:

تشخیص سایز دستبند و النگو با هم متفاوتند. به این دلیل که النگو قفل و گیره ندارد و آن را به همان صورتی که هست وارد دستتان می‌کنید و از آن خارج می‌کنید. پس باید سایزی داشته باشد که نه بیش از حد تنگ باشد (در این صورت اصلا وارد دستتان نمی‌شود) و نه بیش از حد گشاد (در این صورت راحت از دستتان می‌افتد). 

برای اندازه‌گیری سایز دستی که می‌خواهید النگو را در آن دست کنید، چهار انگشتتان را به هم بچسبانید و سپس انگشت شستتان را به داخل بیاورید تا انگشت کوچکتان را لمس کند؛ یعنی دقیقا همان حالتی که وقتی می‌خواهید النگو را دست کنید دستتان را نگه می‌دارید. حالا کافیست به همان شیوه‌ای که در مرحله قبل گفتیم، یعنی با استفاده از متر یا کاغذ، سایز دستتان را پیدا کنید؛ سپس با استفاده از ابزارهای آنلاینی که از طریق اندازه گیری سایز دایره قطر آن را حساب می‌کنند، قطر مناسب را پیدا کنید. باید به این موضوع اشاره کنیم که معمولا برای اعلام اندازه النگوها به جای محیط، قطر آن را اندازه می‌گیرند.

شناختن سایز نرمال مچ:

اینکه بدانید سایز نرمال مچ زنان و مردان چقدر است می‌تواند در شرایط مختلف به کمکتان بیاید. اگر قرار است برای عزیزی کادو بخرید و نمی‌دانید دستش چه سایزی دارد، می‌توانید به علم آمار و داده‌های موجود اطمینان کنید و برای عزیزتان دستبند یا النگو با سایز نرمال بخرید. ممکن است که نتیجه‌ای که می‌گیرید صد در صد درست نباشد، اما احتمال خطای این شیوه از شیوه حدس زدن بدون دلیل کمتر است. 

سایز نرمال دست زنان ۱۵ سانتی متر است. اگر بخواهیم به صورت بازه‌ای این عدد را بیان کنیم، طبق آمار سایز دستان زنان معمولا بین ۱۲ تا ۱۸ سانتی متر است. 

در مورد مردان این اعداد کمی بیشترند. سایز نرمال دست مردان حدودا ۱۸ سانتی متر است و در بازه‌ای بین ۱۵ تا ۲۰ سانتی متر قرار می‌گیرد.

پایان:

همانقدر که دانستن و انتخاب سایز درست در خریدن لباس مؤثر است، این موضوع برای خرید زیورآلات هم اهمیت دارد. اگر وقت و حوصله دارید که خودتان به مغازه زیورآلات فروشی بروید و انواع دستبند و النگو را امتحان کنید، مشکل خاصی نخواهید داشت. اما اگر به هر دلیلی تصمیم گرفتید در وقت و هزینه‌هایتان صرفه جویی کنید و به صورت آنلاین خرید کنید، تشخیص سایز دستبند و النگو به موضوع مهمی تبدیل می‌شود.

در ابتدای این نوشته گفتیم بعضی از فروشگاه‌های آنلاین به مشتریانشان اجازه نمی‌دهند کالایی که خریداری کرده‌اند را به شرکت برگردانند. این موضوع در مورد درگون جولری صدق نمی‌کند و شما اگر به هر دلیلی از کالایی که خریدید راضی نبودید یا مناسب دستتان نبود، می‌توانید با خیال راحت و بدون پرداخت هزینه آن را بازگردانید.

حالا که سایز مناسب دستبندتان را پیدا کرده‌اید پیشنهاد می‌کنیم دستبندهای طلای درگون جولری را در لینک زیر ببینید.

دستبند زنانه طلا درگون جولری