باور عمومی در مورد سنگ درمانی:

بسیاری از مردم باور دارند نگه داشتن سنگ‌های مخصوص در دست یا قرار دادنشان روی بدن باعث بهبود اوضاع جسمی، احساسی و روحی انسان می‌شود. این افراد معتقدند سنگ‌ها در تعامل با جریان‌های انرژی در بدن یا همان چاکراها، اثر مثبتی روی شرایط کلی بدن دارند. همچنین گفته می‌شود که سنگ‌ها قابلیت برطرف کردن استرس و بهبود وضعیت تمرکز را دارند.

نتیجه تحقیقات روی سنگ درمانی:

با توجه به عقاید موجود در مورد سنگ‌ها، محققان سعی کرده‌اند با آزمایش‌های گوناگون به تشخیص درستی یا نادرستی سنگ درمانی بپردازند. نتیجه یکی از تحقیقات مرتبط با این موضوع که در سال ۲۰۰۱ صورت گرفت این بود: «خواص درمانی سنگ‌ها در اثر تلقین صاحب سنگ به وجود می‌آید.»

در جریان این تحقیقات که نتایجش در کنگره روانشناسی شهر رم منتشر شد، از هشتاد نفر شرکت‌کننده خواسته شد عقایدشان را در مورد پدیده‌های ماوراءالطبیعه بیان کنند. محققان برای اینکه بتوانند نتیجه سوال را مورد بررسی قرار دهند، پرسش‌نامه‌ای در اختیار شرکت‌کنندگان قرار دادند که سوالاتش با هدف تعیین میزان باور این افراد به نیروهای ماورایی طراحی شده بود.

بعد از پر کردن پرسش‌نامه، از شرکت‌کنندگان خواسته شد به مدت پنج دقیقه و در حالیکه یک سنگ درمانی در اختیارشان قرار داده شده بود مدیتیشن یا مراقبه کنند؛ نکته مهم در مورد سنگ‌ها این بود که بعضی از آن‌ها سنگ‌های واقعی بودند و بعضی دیگر فقط ظاهری شبیه به سنگ داشتند و در اصل جنسشان از شیشه بود.

بعد از این کار، از شرکت‌کنندگان خواسته شد حالتی که در این پنج دقیقه تجربه کرده بودند را توصیف کنند. افرادی که سنگ تقلبی را در دست گرفته بودند همان حالت‌هایی را تجربه کرده بودند که افراد با سنگ‌های واقعی تجربه‌اش می‌کردند؛ نکته جالب توجه اینجا بود که کسانی که در تست باورشان به پدیده‌های ماورایی عددهای بالاتری کسب کرده بودند، اثرات بیشتری از سنگ‌ها دریافت می‌کردند. 

کریستوفر فرنچ، پروفسور روانشناسی دانشگاه لندن می‌گوید: «به تعدادی از این افراد از قبل گفتیم ممکن است حالت‌هایی مثل ضربان قلب، گرما و لرزش را احساس کنند. آن‌هایی که این نکات را از ما شنیده بودند ادعا می‌کردند که این حالت‌ها را در طول پنج دقیقه احساس کرده‌اند. به بیان دیگر، اثرات سنگ‌ها در خودشان نبود، بلکه در تلقینی بود که افراد به خودشان می‌کردند.» فرنچ در ادامه می‌گوید: «تحقیقات زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد اثر تلقین در پروسه درمان چقدر زیاد است. اگر شما فکر می‌کنید در پایان دوره درمان حالتان خوب می‌شود، احتمالا نتیجه درمانتان خوب خواهد بود؛ با اینکه از دیدگاه درمانی تلقین هیچ تأثیری در وضعیت جسمی شما ندارد.»

البته اثر تلقین چیزی نیست که به راحتی بتوانیم از آن گذر کنیم. نتیجه تحقیقاتی که در سال ۲۰۰۸ انجام شد نشان می‌دهد که نزدیک به پنجاه درصد پزشکان به بیمارانشان قرص‌های مسکن و ویتامینی تجویز می‌کنند که نیاز به نسخه ندارند و از نظر پزشکی هیچ ارتباطی با وضعیت بیمار ندارند. هدف این دکترها از تجویز داروهای اینچنینی بهتر کردن وضعیت روحی بیمار از طریق اثر تلقین است. 

نتیجه‌گیری:

وقتی یک سنگ را در دستتان نگه می‌دارید، اتفاقی که در بدنتان می‌افتد مشابه زمانی نیست که یک مسکن مثل ادویل یا ژلوفن می‌خورید؛ واضح است که نباید توقع داشته باشید وقتی به پزشک مراجعه می‌کنید به شما خرید سنگ را تجویز کند. چون همانطور که گفتیم از نقطه نظر پزشکی، این سنگ‌ها خاصیت درمانی ندارند. اما به این موضوع هم اشاره کردیم که اثر تلقین چیزی نیست که بتوانیم آن را نادیده بگیریم. 

پس اگر با در دست داشتن یک سنگ حال بهتری را تجربه می‌کنید، با خیال راحت سنگ مورد علاقه‌تان را بخرید. برای اینکه خیالتان راحت‌تر شود، باید این نکته را یادآوری کنیم که مغز انسان بی‌نهایت پیچیده است و از هر چیزی اثر می‌گیرد؛ پس با توضیحاتی که دادیم نمی‌توان گفت سنگ درمانی روی بدن اثر نمی‌گذارد؛ اثر می‌گذارد، اما نه به شیوه‌ای که از آن توقع داریم.

پایان:

تأیید یا رد اتفاقات ماورایی نیاز به داشتن دانش ماورایی دارد و نمی‌توانیم به سادگی در مورد این پدیده‌ها اظهار نظر کنیم. اگر از دیدگاه علمی بخواهیم به اثرات سنگ درمانی نگاه کنیم باید بگوییم این شیوه درمان به طور مستقیم روی وضعیت فیزیکی ما اثر ندارد. اما علمی که در حال حاضر در دست بشر است نمی‌تواند به طور قطعی اثرات سنگ‌ها را رد کند. 

در درگون جولری انواع مختلفی از دستبند وجود دارد که در طراحی آن‌ها از سنگ‌های مختلفی مثل سنگ چشم ببر و سنگ جید استفاده شده است. چه به سنگ درمانی باور داشته باشید و چه نه، می‌توانید از این دستبندها برای بهتر شدن حالتان استفاده کنید. زیرا دست کردن زیورآلاتی که باعث زیبایی پوششتان بشود مطمئنا در وضعیت روحی و جسمیتان مؤثر خواهد بود. برای دیدن دستبندهای سنگی درگون جولری روی لینک‌های زیر کلیک کنید.

دستبند سنگ زنانه درگون جولری

دستبند سنگ مردانه درگون جولری